Kinnisvaraomanikele, kes saaksid teenida selle omamise pealt tulu, jäävad sageli ajanappusesse, et antud tegevusala organiseerida ja kontrollida. Palju lihtsam ja mugavam on usaldada kinnisvara professionaalidele, kes tegelevad selle juhtimisega. Kinnisvara juhtimisega tegelev ettevõte võtab kõik jooksvad küsimused enda peale ja omanik teenib selle pealt tulu.
See on nn passiivne tulu. Ettevõttele, kes organiseerimisega tegeleb peaks aga eraldama korraliku summa. Omaniku ja kinnisvara juhi ülesanded peavad olema täpselt piiritletud. Omanikule on oluline leida organisatsioon, kellele ta saaks rahumeeli usaldada oma valduste haldamise. Firmal peaks aga prioriteediks olema omaniku huvid.
Seejärel kanduvad valitsusohjad professionaalsetele töötajatele, kuid siiski olulised otsused jäävad loomulikult omaniku võimusesse. Kinnisvarajuhi ülesannete hulka kuulub samuti ka kulude optimeerimise võimaluste otsimine ning ettepanekute tegemine, mis suurendaksid tulu.
Usaldusjuhtimise plussid:
•Omaniku aja kokkuhoid;
•Objekti kasutamisega seotud juriidilisi küsimusi lahendavad kvalifitseeritud spetsialistid;
•Vara korrasoleku, turvalisuse ja selle kasutamise pidev kontroll.
Aeg, mil vaid välismaine kinnisvara kandus usaldusettevõtetele, on minevikus. Venemaa kinnisvaraturul muutub sellise teenuse nõudlus aastas-aastasse üha suuremaks. See on tõepoolest arukas. Kompetentsed spetsialistid võtavad enda peale üürnike otsimise ning kõik tüütud paberitööd ja igasuguste küsimuste juriidilise kordaseadmise.
Siin on esitatud lühike ettevõtte professionaalsetest teenustest:
•Väärt tingimuste tagamine kliendile;
•Objekti reklaamimine ning selle konkurentsivõime suurendamine maksimaalse tulu saamiseks;
•Vajadusel või profülaktika mõistes remonditööde teostamine;
•Klientide otsimine ning lepingute sõlmimine nendega.
Vaatamata lõpmatule kriisile meie riigis ei vähene kommerts kinnisvara objektide arv, vaid pigem vastupidi. Seoses sellega on kinnisvarajuhi amet tööturul järjest populaarsem.